Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 03 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Lidia, Szczepan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Pożar kamienicy przy ul. Wodnej w Kaliszu ZDJĘCIA I WIDEO

Pożar w budynku wielorodzinnym przy ul. Wodnej 2 w Kaliszu. Doszło do niego w poniedziałek rano w mieszkaniu na parterze. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Silne zadymienie widoczne było w całej okolicy. Do pożaru doszło w mieszkaniu na parterze 4-kondygnacyjnej kamienicy. – Paliło się jedno pomieszczenie w tym mieszkaniu. Zamieszkujące je osoby: ojciec z dwójką dzieci sami opuścili lokal. Ogień został sprawnie ugaszony, nie rozprzestrzenił się na dalsze pomieszczenia, jednak wystąpiło duże zadymienie klatki schodowej. To utrudniało ewakuację osób mieszkających powyżej. Trzeba było oddymić klatkę schodową i dopiero ewakuować te osoby – relacjonuje nam  mł. bryg. Sławomir Kotoński, Komendant Miejski PSP w Kaliszu, który kierował działaniami.

Kamienica to w połowie własność prywatna, a w połowie własność Miasta Kalisza. Jest w zarządzie MZBM-u. – Spaleniu uległo mieszkanie ojca z dwójką małych dzieci. Poinformował nas, że znajdzie schronienie u osób bliskich. Jeśli będzie potrzeba zabezpieczenia dla tej rodziny lokalu zastępczego, to oczywiście to zrobimy – mówi nam będący na miejscu Janusz Sibiński, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza.

W akcji brały udział: sześć zastępów gaśniczych PSP Kalisz, OSP Kalisz-Lis i OSP Kalisz-Dobrzec, Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, straż miejska oraz pogotowie energetyczne.

AG, fot. zdjęcie główne: czytelnik portalu Zbigniew; KB, AG

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads