Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wypadki

Ulica Poznańska w Kaliszu: kierowca rozbił się na latarni. "Ktoś kiedyś zginie na tym chodniku"

Groźne zdarzenie na ul. Poznańskiej w Kaliszu. Minionej nocy kierowca BMW stracił panowanie nad samochodem, uderzył w latarnię i zatrzymał się na chodniku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale według autora zdjęć to tylko kwestia czasu.

Zdarzenie miało miejsce tuż po północy 21 czerwca br. Kierowca jechał od al. Wojska Polskiego w kierunku ronda Solidarności.

Jak wstępnie ustalono, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad samochodem, uderzył w latarnię i zatrzymał się na chodniku. Samochodem marki BMW kierował 28-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. – Mężczyzna twierdził, że na drogę wyskoczyło mu zwierzę, w związku z czym gwałtownie odbił w bok. Był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

Według czytelnika Marcina, który przesłał nam zdjęcia to już kolejne takie zdarzenie na tym odcinku Poznańskiej – między szpitalem a al. Wojska Polskiego.

Tam samochody wchodzą w ten zakręt grubo powyżej 100 km/h, najczęściej wpadki powodują bogata młodzież. Drogowcy nie nadążają z wymianą latarni ulicznych – zauważa Marcin. - Ile musiał mieć na liczniku ten z BMW, któremu "odcięło" oba koła? Czy policjanci wiedzą o problemie i czy nie mogą ustawić się wieczorem z pomiarem prędkości, jak to jest na ulicy Górnośląskiej? Ktoś kiedyś zginie na tym chodniku - przestrzega.

Jak tłumaczy policja na wspomnianym odcinku drogi nie odnotowuje więcej zdarzeń, niż w innych częściach miasta.

Jeśli jednak nadmierna prędkość jest tam problemem, to w przypadku zgłoszenia takiej sprawy na pewno ją rozpatrzymy i jeśli będzie taka konieczność – pojawi się tam patrol ruchu drogowego – zapewnia asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Przypominamy, że tego typu sytuacje, jak i inne - np. nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy dzikie wysypiska – można zgłaszać anonimowo za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (TUTAJ). Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane i jeśli się potwierdzą, spotykają się z reakcją policji. To właśnie na wniosek mieszkańców ul. Górnośląskiej mundurowi prowadzą tam regularne kontrole prędkości.

MIK, fot. czytelnik portalu Marcin

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/