Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 11 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ignacja, Lutogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

700 osób na liście rezerwowej. Będzie dodatkowa pula szczepionek przeciwko grypie dla seniorów

W minioną niedzielę informowaliśmy Was o rekordowym zainteresowaniu bezpłatnymi szczepieniami przeciwko grypie dla seniorów. Limit wyczerpał się w zaledwie kilka dni, a na listę rezerwową wpisało się blisko 700 seniorów. Miasto postanowiło zatem o przeznaczeniu dodatkowych pieniędzy na ten program, dzięki czemu zaszczepić będzie mogło się kolejnych tysiąc osób.

Miasto przygotowało dla osób w wieku 60+ prawie 1200 szczepionek. O 200 więcej niż w ubiegłym roku. W kilka dni pula się wyczerpała. Powstała nawet lista rezerwowa aż blisko 700 chętnych seniorów, którzy też chcieliby się zaszczepić. Dlatego władze Kalisza postanowiły zwiększyć limit i przeznaczyć kolejne 50 tysięcy zł na ten cel.

- Ze względu na to, że jest bardzo duże zainteresowanie, my zdecydowaliśmy się zabezpieczyć kolejną kwotę na dodatkowych 1000 szczepionek. My oczywiście uzależniamy to od możliwości dostawy, bo jak wiemy, może być z tym problem – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Szczepionki na samorządowe programy profilaktyki mają być dostarczane od 21 września. - Realizator nie ma wpływu na przyspieszenie terminu dostaw. Ich plan jest opracowywany wspólnie z Instytucjami Administracji Publicznej. Zgodnie z ustaleniami, pierwsze dostawy trafią do aptek i na tzw. przetargi państwowe czyli refundacje – przekazuje Urząd Miasta.

Popyt w tym roku wiadomo jest ogromny, bo gdy na Sars Cov 2 nie ma jeszcze szczepionki, wyjątkowo ważne jest szczepienie na grypę, by przynajmniej wyeliminować to jedno zagrożenie.

Badania wykonuje  Przychodnia „Art&Med” przy ul. Winiarskiej w Kaliszu. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja osobista bądź telefoniczna pod numerem 62 767 00 66, od poniedziałku do czwartku, w godz. 8.00-18.00 i w piątki w godz. 8.00-16.00.

AG, fot. archiwum, kalisz.pl

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/