Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Antyoksydanty - dobry pomysł na lepsze zdrowie

Każdy człowiek chce jak najdłużej zachować zdrowie oraz dobrą kondycję fizyczną. By tak się stało trzeba zainwestować w odpowiedni tryb życia. Duże znaczenie ma tutaj aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, redukcja stresu oraz odpowiednia dieta. Jednym z niekorzystnych elementów, które mają zły wpływ na każdy ludzki organizm, są wolne rodniki. Żeby się ich pozbyć konieczne są antyoksydanty, które występują w niektórych pokarmach, ale są także dostępne jako suplementy diety.

Jak się skutecznie pozbyć wolnych rodników?

Wolne rodniki są odpowiedzialne za szybsze starzenie się organizmu, a ich nadmierna ilość może wywoływać poważne choroby. Nadmierna ilość wolnych rodników nazywana jest stresem oksydacyjnym i może przyczyniać się do powstawania cukrzycy, miażdżycy, choroby Parkinsona, Alzheimera, chorób nowotworowych, zaćmy, astmy, itp. Naturalne antyoksydanty znajdują się w warzywach, owocach, itp., zwłaszcza tych spożywanych na surowo. Warto tutaj więc sięgać po natkę pietruszki, pomidory, owoce cytrusowe, orzechy, oleje roślinne, pestki dyni, brokuły, szpinak, itp. Z kolei jednym z najlepszych źródeł selenu są ryby. Czasami jednak naturalne antyoksydanty mogą nie wystarczać. Dobrym rozwiązaniem może być wówczas zakup suplementów diety, dzięki którym uzupełnimy ich braki. Stres oksydacyjny może być naprawdę groźny. Antyoksydanty w dużym wyborze oraz w zróżnicowanej cenie znajdziemy w witrynie sprzedażowej: www.ostrovit.com. Warto tam zajrzeć nie tylko po takie produkty jak np. witamina E czy witamina C, itp., gdyż znajdziemy tam całą gamę produktów innego typu, dzięki którym nasze zdrowie z pewnością zyska.

Antyoksydanty - związki chemiczne, na które warto postawić!Jeśli więc wiemy, że źródła naturalnych antyoksydantów są dla nas niewystarczające, to suplementacja nam nie zaszkodzi. Procesy starzenia są nieuchronne, ale można je częściowo powstrzymać. Dobrze dobrany antyoksydant zwiększa odporność organizmu każdego z nas. Oczywiście należy pamiętać o tym, by z takimi suplementami diety nie przesadzić, bo nadmiar niektórych witamin może być szkodliwy dla człowieka. Działanie antyoksydacyjne w organizmie człowieka powinno być dobrze zaplanowane. Jeśli nie mamy pewności, jak dobrze walczyć z wolnymi rodnikami, to możemy zawsze zasięgnąć porady lekarza i dopiero potem udać się na zakupy. Z pewnością warto mieć jednak pod ręką naturalną witaminę C czy też jeść nasiona roślin strączkowych, itp. Dobrze zbilansowana dieta pomoże nam w tym na pewno, co oczywiście nie oznacza, że powstrzyma ona całkowicie, np. choroby nowotworowe.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/