Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Bezpłatne badania profilaktyczne pod kątem nowotworów skóry dla mieszkańców aglomeracji

4500 mieszkańców aglomeracji kalisko-ostrowskiej zostanie przebadanych w ramach rozpoczynającego się właśnie programu profilaktyki nowotworów skóry. Szczegóły projektu zaprezentowano podczas konferencji prasowej w Stawiszynie z udziałem prezydenta Krystiana Kinastowskiego - prezesa zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

Projekt obejmuje swym zasięgiem 24 gminy i miasta, wchodzące w skład aglomeracji, w tym Miasto Kalisz. Głównym jego celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych skóry.

W ramach projektu zostanie przebadanych 4500 osób aktywnych zawodowo w wieku 50 – 64 lata z terenu aglomeracji. Po zakończeniu badań ankietowych i badań wideodermatoskopem zostanie opracowany raport podsumowujący efektywność programu oraz charakterystykę grupy badanej.

Program, którego realizację dziś rozpoczynamy, stanowi kolejny projekt o charakterze zdrowotnym, przygotowany w ramach Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Dzięki pozyskanym środkom 4500 mieszkańców 24 gmin i miast weźmie udział w badaniach profilaktycznych - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, prezes zarządu SAKO. - Zachęcamy mieszkańców aglomeracji do skorzystania z bezpłatnego badania, które pozwoli na wczesne wykrycie ciężkiej choroby, a tym samym szybsze podjęcie leczenia i powrót do zdrowia.

Projekt „Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Liderem jest Gmina i Miasto Stawiszyn. Całkowita wartość projektu wynosi 1 261 000 zł, a dofinansowanie 1 198 710 zł.

Aby zgłosić się na badanie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://stopczerniak.ako.plbądź zadzwonić na numer bezpłatnej infolinii: +48 800 808 006.

Lista podmiotów, wykonujących badania w ramach projektu, dostępna jest na stronie: https://stopczerniak.ako.pl/chce-sie-zbadac/

kalisz.pl, fot. Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/