Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Benedykt

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Chaos ze szczepieniami 40+. Rejestracja wstrzymana, rząd mówi o „błędzie systemu”

Najpierw niespodziewane uruchomienie rejestracji na szczepienia dla osób w wieku 40-59 lat, później wstrzymanie jej, a teraz przekładanie terminów osobom, które już je otrzymały – czwartek upływa pod znakiem szczepionkowego chaosu, który jak tłumaczy rząd, jest wynikiem „błędu systemu”.

Rano w radiu RMF FM minister Michał Dworczyk odpowiedzialny za narodowy program szczepień poinformował, że w nocy uruchomiona została rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób 40-59 lat.

W tej chwili mamy rejestrację otwartą dla wszystkich osób powyżej 60. roku życia. W systemie centralnej rejestracji zarejestrowanych jest łącznie około 11 milionów osób, z tego wolnych terminów do szczepień do końca maja jest około 1,8 mln. W ostatnich dwóch dniach ta rejestracja zwolniła, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy dla osób, które w styczniu zgłosiły gotowość do rejestracji. I zostały dziś w nocy wyznaczone skierowania dla osób od 40. do 60. roku życia – powiedział Michał Dworczyk. - Dzisiaj od rana te osoby dostają smsy i telefony z propozycją umówienia się na konkretny termin.

Niektórym terminy wyznaczono na dziś i jutro albo zaraz po świętach. Ta informacja wywołała prawdziwą burzę. Komentatorzy pytali, jak to możliwe, że niezaszczepieni są jeszcze seniorzy, a już mogą to zrobić roczniki dużo młodsze. O godz. 10.00 na konferencji prasowej Michał Dworczyk poinformował, że to… „błąd systemu” i 40-latkowie nie będą szczepieni w kwietniu. To z kolei wprawiło w konsternację tych pacjentów, którym już wyznaczono termin.

Do osób, które się zapisały, a jest ich stosunkowo niewiele, zostaną wykonane połączenia przez konsultantów i zostaną i zaproponowane terminy majowe – powiedział Michał Dworczyk.

Na razie na kilka godzin rejestrację wstrzymano. O godz. 13.30 ma się odbyć konferencja prasowa w tej sprawie.

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/