Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Alicja, Apoloniusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Chińskie ćwiczenia kluczem do zdrowia i szczęścia? Tai Chi i Qi Gong dla seniorów w Parku Miejskim WIDEO

Historia tych chińskich ćwiczeń sięga już XIII wieku, a z ich pozytywnego wpływu na ciało i umysł korzystają kolejne pokolenia na całym świecie. Mowa o Tai Chi i Qi Gong, które w Polsce stają się coraz bardziej popularne. A w Kaliszu seniorzy mogą nauczyć się ich za darmo…

Wakacyjne środy z zajęciami z Tai Chi i Qi Gong dla seniorów powoli dobiegają końca. Spotkania to pomysł Miasta na aktywizację starszych mieszkańców. 19 sierpnia odbędzie się ostatni taki trening. Pod okiem instruktora Tai Chi i Qi Gong – Adama Jakubka, kaliskie seniorki będą mogły po raz kolejny poćwiczyć, a tym samym zrobić coś tylko dla siebie. Mimo że trening kierowany jest zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet, to na zajęcia przychodzą tylko panie. Jeśli panowie obawiaja się, to już tłumaczymy, że nie ma czego i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału choćby w tym ostatnim spotkaniu.

Tai Chi to rodzaj chińskiej gimnastyki. Zaletą tej aktywności jest to, że można ją uprawiać bez względu na wiek, kondycję czy stan zdrowia. Oprócz tego, każdy może znaleźć w nim coś dla siebie. Pomijając, że można poprawić kondycję, to również nasze ciało staje się bardziej elastyczne, lepiej pracujemy nad oddechem, a co najistotniejsze – nasz stan zdrowia w wielu przypadkach może ulec znacznej poprawie.

Jest świetnie, ja się czuję rozluźniona, wszystkie mięśnie! To jest takie spokojne, relaksujące – mówi nam jedna z uczestniczek

Za tydzień będzie kolejne spotkanie i pan zaproponował nam ćwiczenia z kijkami, także spróbujemy, poćwiczymy, zobaczymy jak będziemy się czuć, ale myślę, że będzie fantastycznie. Będziemy zrelaksowane jak po każdych ćwiczeniach – dodaje stała bywalczyni treningów.

Instruktor, Adam Jakubek podkreśla: - Dzięki regularnym treningom świadomie oddychamy, jest to też jakaś forma medytacji, skupienia. Drugim ważnym aspektem myślę, że jest rozciąganie mięśni, ścięgien oraz poszerzanie zakresu ruchu. To ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia.

Walorów zdrowotnych znalazłaby się dużo więcej, jednak istotne jest jeszcze to, że dzięki treningom można się zrelaksować, wyciszyć, a przede wszystkim zwolnić na chwilę przy codziennym natłoku pracy i stresu.

Oczywiście jeśli ktoś jest zaciekawiony tematem nie musi od razu zapisywać się na zajęcia.  Wcześniej można poćwiczyć przy pomocy Internetu. W sieci znajduje się bardzo wiele podpowiedzi jak zacząć, a nawet można wyszukać całe treningi dla początkujących.

Zainteresowanym tematem polecamy stronę Qi Gong Kalisz, a oto jeden z instruktaży ćwiczeń.

Joanna Fengier, AG; fot. JF, AG

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/