Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Dołączyliśmy do najlepszych w Polsce! W Kaliszu wykonywane są zabiegi chemoembolizacji guzów wątroby ZDJĘCIA

Od 2 czerwca Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu wykonuje zabiegi chemoembolizacji. To nowoczesna metoda celowanego leczenia raka, która pozwala na przedłużenie życia pacjentów z nieoperacyjnymi pierwotnymi lub przerzutowymi guzami wątroby. Takie zabiegi wykonywane są w zasadzie tylko w ośrodkach klinicznych. - Dołączyliśmy do najlepszych w Polsce! – podkreśla personel placówki.

Standardowa chemioterapia powszechnie stosowana w leczeniu nowotworów podawana jest najczęściej dożylnie i działa w całym organizmie, co oznacza, że wywołuje także liczne efekty uboczne. Nowe leczenie polega na podaniu chemioterapeutyku bezpośrednio do guza nowotworowego przez cewnik umieszczony w tętnicy – wyjaśnia kaliski szpital. - Powoduje to zamknięcie przepływu krwi tętniczej do guza utrzymujące się przez około tydzień oraz zahamowanie dostarczenia do niego tlenu oraz substancji odżywczych. W ten sposób zapewnione jest wysokie stężenie leku w obrębie ogniska nowotworu, natomiast minimalne w zdrowych tkankach organizmu. Koncentracja leku następuje w konkretnym miejscu choroby.

Jak podkreśla personel takie zabiegi wykonywane są w Polsce w zasadzie tylko w ośrodkach klinicznych. Po raz pierwszy wykonano je także w Kaliszu. Dwoje chorych z oddziału onkologii poddanych zostało chemoembolizacji guzów wątroby. Zabiegi wykonali: dr n. med. Piotr Strześniewski ze Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy, dr n. med. Andrzej Lewszuk z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz dr n. med. Andrzej Proszowski z Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Naczyniowym w Kaliszu.

Zabiegi były wykonane 2 czerwca, pacjenci czują się dobrze, nie mają powikłań. Jeden z nich został wypisany ze szpitala w czwartek, a drugi w dniu dzisiejszym (4 czerwca – red.) – informuje placówka.

MIK, fot. Fb/Szpital Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/