Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Jak zaradzić wypadaniu włosów?

Włosy i wszystko, co z nimi związane, znacząco wpływają na nasze codzienne samopoczucie. Nie bez przesady jest stwierdzenie, że ich kolor, kondycja, a także fryzura mogą istotnie zadecydować o naszym stosunku do samych siebie. Nie jesteśmy wprawdzie nieśmiertelni i wiecznie piękni. Choć istnieje wiele skutecznych i nieinwazyjnych sposobów zadbania o swoje ciało, prędzej czy później starość daje o sobie znać. Nie oszczędza ona również włosów, które z biegiem wieku wypadają częściej i w większych ilościach. Wbrew pozorom jednak sprawa ich tracenia jest znacznie bardziej złożona.

Wypadanie włosów - problem dużo bardziej skomplikowany

Wypadanie włosów, choć kojarzy się głównie ze starszymi osobami, niejednokrotnie jest kłopotem dla osób młodszych. Na łysienie wpływ ma wiele czynników różnego rodzaju. Ich nagromadzenie może przyczynić się do utraty włosów, a w zależności od organizmu może to nadejść szybciej albo wolniej. Zadbane, gęste oraz lśniące włosy stanowią ambicje wielu ludzi, a dolegliwości związane z ich wypadaniem bez wątpienia prowadzą do stresu i zaniżonego poczucia własnej wartości. Poznanie jej przyczyn zatem pozwoli ocenić, jak zaradzić wstydliwemu problemowi.

Stan włosów w dużej mierze ma powiązanie z genami pojedynczego człowieka. To od nich do pewnego stopnia zależy, kiedy i w jakim nasileniu zacznie skarżyć się na ich wypadanie. Zdarza się nieraz tak, że dorosłe osoby w kwiecie wieku łysieją szybciej niż emeryci. Pośród innych, niezwiązanych z genetyką, czynników podnoszących ryzyko utraty włosów należą zaburzenia gospodarki hormonalnej (zwłaszcza wynikające z niewłaściwej pracy tarczycy), nadmierna odpowiedź immunologiczna organizmu (łysienie plackowate), źle dobrana, radykalna dieta uboga w białka, leki (w szczególności przeciwnowotworowe), a nawet zatrucie metalami ciężkimi takimi, jak arsen lub rtęć.

Bezpieczna pielęgnacja włosów

Kiedy wykluczymy wszystkie zewnętrzne czynniki utraty włosów, które wskazane byłoby leczyć pod okiem lekarza, wówczas dobrym pomysłem jest zakup właściwych preparatów. Zdecydowana większość z nich jest możliwa do zakupu bez recepty. Mają one charakter nieinwazyjny, a substancje w nich zawarte odpowiadają wyłącznie za odżywienie, regenerację i utrwalenie włosa. Do najczęściej wybieranych przez konsumentów należą szampony na wypadanie włosów (zobacz - http://izielnik.pl/naturalne-szampony-na-wypadanie-i-porost-wlosow). Środki te stanowią przyjemną i wygodną opcję, ponieważ łączą w sobie właściwości substancji pielęgnacyjnej i leku.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/