Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Jedyna i tania broń w walce z koronawirusem – dystans, maseczki, dezynfekcja. Niewiele, a może uratować życie

Dystans, maseczki i dezynfekcja – jedyne jak na razie metody walki z koronawirusem mają wielu przeciwników. Liczba nowych zachorowań jednak nie pozostawia złudzeń, że przestrzeganie zasad DMD – nawet przez sceptyków – może ustrzec najsłabszych nie tylko przed zachorowaniem, ale też przed powikłaniami, a nawet śmiercią. Dlatego od wtorku lekceważenie tego tria w przestrzeni publicznej będzie surowo karane. - Uszanujmy osoby, dla których koronawirus może być śmiertelny – apelują lekarze z Wolicy, którzy wiosną ratowali chorych na Covid-19 i z przerażeniem obserwują kolejne raporty Ministerstwa Zdrowia.

Częste mycie rąk powinno być nawykiem, a nie nakazem w obliczu pandemii. Zakrywanie twarzy znaliśmy raczej z relacji o życiu w Azji, gdzie maseczki są normalnością – nie tylko ze względu na smog, ale też w okresach wzmożonych zachorowań. Maseczki, jak pokazują badania i doświadczenie, na które powołują się lekarze zmniejszają transmisję chorobotwórczych drobnoustrojów. Także koronawirusa. - Można przeprowadzić eksperyment – zachęca Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala na Wolicy, który między kwietniem a lipcem był placówką jednoimienną leczącą osoby zakażone koronawirusem. - Jeśli mamy maskę chirurgiczną możemy spryskać ją dezodorantem, najlepiej z talkiem. Zobaczymy, że pyłki się nie przedostaną, maska je zatrzyma, tak jak zatrzymuje wirusy. 

W ten sposób chce przekonać osoby podważające skuteczność zasłaniania nosa i ust w rozpowszechnianiu się wirusów. Nie tylko korona, ale także grypy, której sezon właśnie się zaczął. - Nie mamy szczepionki , wszystko wskazuje, że będzie w pierwszym kwartale nowego roku. Jedyną naszą obroną do tego momentu są maseczki i zachowanie zasad higieny oraz dystansu – przypomina Sławomir Wysocki. - Z przerażeniem patrzę w miejscach publicznych na osoby, które nie mają masek lub mają je pod nosem albo pod brodą. Maska musi szczelnie zasłaniać nos i usta. Noście państwo maski, może nie jest to poręczne, może irytujące, ale innego wyjścia nie ma. Jeśli wy nie boicie się, że zachorujecie to miejcie szacunek dla tych, którzy nie chcą zachorować i przestrzegają zasad.

Chodzi oczywiście o higienę rąk, ale też właśnie noszenie maseczki. Jeśli zwilgotnieje musimy ją zmienić – mowa o jednorazowych. Wielorazowe także, ale te trzeba też często prać. 

AW, zdjęcia arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/