Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Kaliski szpital leczy nowoczesnymi metodami tętniaki i naczyniaki mózgu ZDJĘCIA

Już kilkudziesięciu pacjentów kaliskiego szpitala przeszło zabiegi endowaskularne na naczyniach mózgowych. Są one mniej inwazyjną alternatywą zabiegów chirurgicznych, a stosuje się je w leczeniu takich chorób jak tętniaki mózgu, naczyniaki mózgu czy zwężenia i niedrożności naczyń mózgowych. W Wielkopolsce tego typu zabiegi wykonują jedynie trzy placówki medyczne.

Wykonywanie wysokospecjalistycznych zabiegów endowaskularnych jest możliwe dzięki współpracy z radiologiem interwencyjnym – prof. Maciejem Szajnerem. Pierwsza sesja zabiegów na naczyniach mózgowych odbyła się 7 sierpnia 2020r. Kontrakt z NFZ na wykonywanie tych procedur uzyskano w grudniu 2020r.

Przez ten czas procedurę diagnostyczną, jaką jest angiografia naczyń mózgowych wykonano u 53 pacjentów, z tego 30 zostało zakwalifikowanych do zabiegów endowascularnych na naczyniach mózgowych: embolizacji i stentowania malformacji naczyniowych – informuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Perzyny w Kaliszu. - Procedury wewnątrznaczyniowe na naczyniach mózgowych stanowią trend rozwoju medycyny w kierunku małoinwazyjnego leczenia malformacji naczyń mózgowych.

Wcześniej tego typu leczenie odbywało się w sposób tradycyjny, czyli metodami neurochirurgicznymi, wymagającymi rozcięcia powłok skórnych, kości czaszki i struktur mózgowych. Zabiegi endowaskularne, czyli wewnątrznaczyniowe, to zabiegi przeprowadzane wewnątrz światła naczynia krwionośnego bez konieczności jego otwierania. Dla pacjentów to olbrzymie korzyści zdrowotne i społeczne, a dla szpitala - finansowe i prestiżowe. W Wielkopolsce tego typu zabiegi wykonują jedynie trzy placówki medyczne.

MIK, fot. Szpital Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/