Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Kolejne zakażenia koronawirusem w szkołach w Kaliszu i powiecie

W dwóch szkołach w Kaliszu i w dwóch w powiecie wykryto kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. To oznacza kwarantannę i przejście w zdalny tryb nauczania dla kilkuset osób. Sytuacja w szkołach jest bardzo dynamiczna.

W Dzień Edukacji Narodowej informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa jednego z uczniów dotarła do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Rzemieślniczej. – Jest on także uczniem kaliskiej szkoły muzycznej. W tym momencie jesteśmy na etapie zbierania informacji epidemiologicznych, z kim ta osoba miała kontakt, do kiedy była w szkole. Tam najprawdopodobniej kilkadziesiąt osób zostanie skierowanych na kwarantannę – mówi nam Marek Stodolny, dyrektor kaliskiego Sanepidu.

Kolejny przypadek koronawirusa jest w II LO im. Tadeusza Kościuszki. – Tutaj w ciągu najbliższych godzin kilkadziesiąt osób  z bezpośredniego kontaktu z zakażonym zostanie objętych kwarantanną – podaje nam Marek Stodolny.

Jeśli chodzi o powiat, to zakażony jest nauczyciel z Zespołu Szkół w Russowie (gmina Żelazków) oraz nauczycielka w Szkole Podstawowej w Radliczycach (gmina Szczytniki)

- Żadne z osób, które zostały zakażone, uczniów czy nauczycieli nie są hospitalizowane. Nie mamy też żadnych sygnałów, by któraś z tych osób miała poważne, uciążliwe objawy – dodaje szef kalskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

***

W poniedziałek 12 października zakażenia koronawirusem potwierdzono u 3 uczniów i 3 nauczycieli z dwóch szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 17) i dwóch szkół ponadpodstawowych (II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika). Według stanu na 12 października 2020 r. (godz. 8.00) kwarantanną, w wyniku zakażenia ucznia bądź nauczyciela, objętych jest łącznie 296 uczniów oraz 22 nauczycieli.

AG, fot. pixabay

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/