Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 październik 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Lutosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Kolejni pacjenci trafią na Wolicę. Tym razem z prywatnego ośrodka w Liskowie

Kilkudziesięciu kolejnych podopiecznych domu seniora w Liskowie trafi do szpitala w Wolicy. W środę przyjęto pierwszych 6 mieszkańców tego ośrodka, a w czwartek miało dotrzeć jeszcze kilkunastu, ale rano kazało się, że ich liczba będzie znacznie wyższa. Wszyscy mają zdiagnozowanego koronawirusa. Obecnie w podkaliskim szpitalu jednoimiennym przebywa 47 osób, w większości leżących. U części z nich objawy choroby są ciężkie, a leczenie jest zgodne z wytycznymi, chociaż najczęściej polega na terapii doraźnej jak podanie leków reumatycznych, czy tlenu.

Pierwsi pacjenci – w sumie 6 osób - z prywatnego domu seniora w Liskowie trafili na Wolicę w środę. Większość to osoby leżące. Pięciu z nich ma gorączkę. Kolejni mieszkańcy ośrodka z potwierdzonym koronawirusem będą przywożeni do szpitala w najbliższych godzinach. - Miało być 12 osób, ale będzie prawdopodobnie 24. To będzie drugi rzut i planowany jest jeszcze trzeci rzut, w którym trafi do nas około 10 pacjentów. W sumie to około 40 pacjentów przyjętych do nas z Liskowa - szacuje Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy. - Muszą ci pacjenci być zbadani i obejrzani przez naszych lekarzy. Nie zostawimy też żadnego z pacjentów bez pomocy. Zresztą opinia konsultanta wojewódzkiego do spraw epidemiologii mówi jasno, że personel jest zaangażowany, jest odpowiedzialny i ten zawód wybrał z powołania, więc będziemy robić wszystko, by zapewnić im najlepszą opiekę. 

Oprócz podopiecznych domu seniora w Liskowie w Wolicy leczeni są też pensjonariusze z kaliskiego ośrodka Salus, którzy trafili do placówki dwa tygodnie i byli pierwszymi z koronawirusem, którzy zostali skierowani do leczenia w tym właśnie szpitalu. Dzień później przewieziono też mieszkańców kaliskiego DPS-u przy ul. Winiarskiej. W sumie to już 47 osób, z których 37 jest leżących, 5 gorączkujących, stan 11 osób jest bardzo ciężki, a  1 jest pod respiratorem. Każdy ma też inny wachlarz objawów typowych dla SARS CoV-2 – od złego samopoczucia do wysokiej gorączki. - Pacjenci, jeśli potrzebują, otrzymują tlen i leki łagodzące objawy. Efekty leczenia zależą od odporności organizmu - wyjaśnia Sławomir Wysocki. - Leczenie jest objawowe. Są już pewne wytyczne i mój personel na bieżąco śledzi wszystko, co dzieje się w temacie terapii koronawirusa. 

W poniedziałek Wolicę opuściło 9 pacjentów, którzy do szpitala zostali przywiezieni z Salusa. U nich testy okazały się negatywne, więc wszyscy trafili do Pleszewskiego Centrum Medycznego do opieki długoterminowej. 

AW, autor

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/