Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Miasto tworzy punkty szczepień powszechnych. Będzie obowiązywała rejestracja

Trwają prace nad utworzeniem w mieście dwóch punktów szczepień powszechnych przeciwko COVID-19. Będzie obowiązywała rejestracja. - Poinformujemy, gdy zostanie rozpoczęta – zapowiada samorząd.

Masowe szczepienia rozpoczną się w całym kraju, a za tworzenie punktów szczepień odpowiedzialne są samorządy. W Kaliszu będą dwa takie miejsca: na terenie Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego przy ul. Nowy Świat 4 oraz w Ośrodku Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu przy ul. Łódzkiej 19. Punkty ruszą prawdopodobnie po 19 kwietnia, ale to zależy od rządowych dostaw szczepionek.

W każdym z tych punktów będą trzy lub cztery zespoły, które będą szczepiły i liczba osób, które mogą dostać szczepionkę w ciągu jednego tygodnia to dwa i pół tysiąca – zapowiada Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza.

Kaliszanie już dopytują, kiedy i jak mogą się zapisywać.

Co bardzo istotne – będzie obowiązywała rejestracja. Poinformujemy, gdy zostanie rozpoczęta – przekazuje Urząd Miasta Kalisza. - Osoby, które chcą skorzystać z możliwości zaszczepienia się, muszą zaczekać na rozpoczęcie działalności punktów. Rejestracji na szczepienie nie dokonuje się w punkcie szczepień.

Niezależnie od utworzenia punktów szczepień masowych cały czas funkcjonują dotychczasowe – to kaliski szpital i 9 przychodni, które sukcesywnie zwiększają liczbę wykonywanych szczepień.  

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/