Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Mundurówka zaszczepiona. Większość chętnych otrzymała już pierwszą dawkę

Dobiegają końca szczepienia służb mundurowych w kaliskim szpitalu. W tym tygodniu preparat przyjmie jeszcze kilkanaście osób. Łącznie zaszczepiono blisko 2 tysiące pracowników różnych formacji z całej południowej Wielkopolski, ale też odleglejszych miast.

Szczepienia pracowników służb mundurowych ruszyły pod koniec marca. Jako pierwsi preparaty przyjęli strażacy z PSP w Kaliszu i policjanci z Komendy Miejskiej Policji, która koordynowała cały proces.

Łącznie do tej pory ze szczepień przeciwko COVID-19 skorzystało 150 kaliskich funkcjonariuszy. W kaliskim szpitalu szczepią się też policjanci z komend z innych miast południowej Wielkopolski - mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu. - Oprócz policjantów szczepieni są także przedstawiciele innych formacji. 

Szczepienia realizowane są przez szpital przy ulicy Poznańskiej. Przez ponad miesiąc preparat przyjęło prawie 2 tysiące osób, które wyraziły chęć takiej profilaktyki przeciw ciężkiemu przebiegowi zakażenia koronawirusem.

Szczepienia realizowane były na bieżąco, w zależności od dostępności szczepionek. Oni zamawiali te szczepionki. Preparaty przyjeżdżały, a my mieliśmy informacje, że to szczepienia pod służby mundurowe - tłumaczy Paweł Garoński, rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu. - Jeśli w danym tygodniu zamówili 500 szczepionek, to tyle osób było zaszczepionych. Szczepiliśmy osoby z całego terenu południowej Wielkopolski, ale też z Poznania, a Straż Graniczna ma zupełnie inne obszary funkcjonowania, więc z Zielonej Góry też osoby przyjeżdżały. Ogólnie teren działania był szeroki.  

Szczepienia służb mundurowych były realizowane w 133 punktach w całym kraju. W połowie kwietnia MSWiA poinformowało, że pierwszą dawkę preparatu AstraZeneca przyjęło ponad 100  funkcjonariuszy. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Wśród pozostałych służb mundurowych najwięcej zaszczepionych osób jest w Służbie Celno-Skarbowej (blisko 5 tys.) oraz w strażach gminnych i miejskich (ponad 3,8 tys.). W ramach tej grupy szczepią się również przedstawiciele Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego oraz ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze.

AW, zdjęcie archiwum 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/