Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ofelia, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Nie daj poczcie zarobić na twoim podatku

Podaj skarbówce numer konta. Inaczej możesz stracić nawet kilkadziesiąt złotych. Wszyscy, którym należy się zwrot nadpłaconego podatku, pieniądze mogą otrzymać trzema drogami: przelewem na konto bankowe, odbierając gotówkę osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Ta trzecia opcja jest jednak najmniej korzystna z punktu widzenia podatnika.   

To proste, szybkie i bezpieczne. A im szybciej wypełnisz PIT, tym szybciej dostaniesz zwrot podatku. Standardowy termin na zwrot nadpłaconego podatku wynosi 3 miesiące. Jest to termin maksymalny – w przeważającej części przypadków zwrot następuje zdecydowanie wcześniej. Pamiętajmy, że najkorzystniej dla nas, gdy zwrot podatku otrzymamy bezpośrednio na nasze konto w banku, a nie za pośrednictwem listonosza. Do zwrotu gotówki przekazem pocztowym doliczana jest opłata manipulacyjna za przekazanie nadpłaty. Wartość opłaty z tego tytułu wynosi 1% kwoty przekazu plus 5,2 zł. Dlatego jeżeli nasz zwrot wynosi kilka tysięcy złotych, opłata za przekaz może wynieść nawet kilkadziesiąt złotych.

Podatnik, który chciałby otrzymać zwrot na konto bankowe powinien podać na odpowiednim druku numer rachunku oraz złożyć wniosek o zwrot nadpłaty na konto. - Wniosek taki złożyć można łącznie z deklaracją podatkową lub później, aż do momentu zwrotu podatku. Mimo, że na rocznej deklaracji podatkowej nie ma pola przeznaczonego na złożenie oświadczenia w tej sprawie, możliwe jest dołączenie takiego wniosku na piśmie – radzą urzędnicy na stronie www.e-pity.pl

 I Urząd Skarbowy w Kaliszu jak co roku zachęca mieszkańców, by zdecydowali się na rozliczenie się z fiskusem przez internet. Jeżeli ktoś nie wie, jak to zrobić, może liczyć na pomoc urzędników.

Każdy kto ma w domu komputer i dostęp do Internetu może sam wypełnić i przesłać swoje zeznanie podatkowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę e-pit, a z łatwością znajdziemy program do rozliczenia się z fiskusem. System będzie prowadził nas krok po kroku, wszystko za nas przeliczy, a także ustrzeże przed popełnieniem błędu. Wystarczy wysłać i gotowe.  - Jest to proste, szybkie i i dokładne, mam elektroniczne potwierdzenie, a więc każdorazowo kiedy tylko potrzebuję, wyciągam sobie potwierdzenie z własnego laptopa i mam spokój – mówi nam Marek.

Jeżeli pierwsze wypełnienie e-pita dopiero przed wami, warto skorzystać ze specjalnie utworzonego stanowiska w I Urzędzie Skarbowym. - Jeżeli są osoby, które jeszcze tego nie doświadczyły, nie złożyły pita przez internet, zapraszamy do nas, na pewno wytłumaczymy, wskażemy,pomożemy – zachęca Piotr Walencik I Urzędu  Skarbowego w Kaliszu.

Do tej pory z fiskusem rozliczyła się już 1/3 kaliszan, 60% z nich zrobiło to przez internet. Termin składania zeznań mija 2 maja, bo właściwy termin: 30 kwietnia przypada w tym roku w sobotę.

AG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/