Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Od dziś Wolica znowu szpitalem jednoimiennym. I już potrzebuje pomocy

Brakuje respiratora transportowego – szpital w Wolicy dopiero zaczyna przyjmowanie pacjentów z koronawirusem– a już wiadomo, że placówka potrzebuje wsparcia. Urządzenie jest niezbędne, by bezpiecznie przewozić chorych, których stan zdrowia wymaga pobytu na oddziale intensywnej opieki medycznej, a takiego nie ma w Wolicy. Potrzebne są także środki ochrony osobistej. A jak dalej będzie wyglądać sytuacja? W sobotę zbiera się zespół zarządzania kryzysowego, który opracuje plan na najbliższe godziny.

Już teraz wiadomo, że potrzebny będzie respirator transportowy. Umożliwia on transport osób, u których dolegliwości związane z Covid-19 wymagają leczenia na OIOMie. – W szpitalu w Wolicy nie mamy takiego oddziału, więc jeśli pacjent będzie wymagać leczenia na nim, konieczna będzie hospitalizacja w innej placówce. Żeby podróż była możliwa, chorego trzeba podłączyć do respiratora transportowego – wyjaśnia Wioletta Przybylska, rzecznik prasowa szpitala. – Potrzebujemy też ssaków i parawanów medycznych, które zapewniają chorym intymność oraz środków ochrony osobistej. Takie spływały do nas w kwietniu z Ministerstwa Zdrowia, kiedy byliśmy pierwszy raz przekształceni. Teraz, w pierwszych dniach ponownego funkcjonowania jako placówka covidowa, szpital będzie korzystać z rezerw, więc takie też muszą być gromadzone.

Szpital ma konto, na które można wpłacać pieniądze z dopiskiem „darowizna dla szpitala w Wolicy”.

Konto bankowe szpitala: 80 1560 0013 2014 7512 5556 0001  

Pierwsi pacjenci jesiennego przekształcenia w szpitalu pojawią się w sobotę, 17 października. Tego też dnia zespół zarządzania kryzysowego będzie podejmować kolejne decyzje związane z pracą w najbliższych godzinach. Chorych przybywa każdego dnia i wzrosty są gwałtowne, więc trudno planować długoterminowo. Sobotni raport nowych zakażeń znajdziesz TUTAJ

Placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów. Remonty, które wykonano w kwietniu, ustawione wtedy śluzy i wypracowane zasady ułatwią działanie teraz. Dodatkowo w szpitalu zamontowano kamery, by w czasie wymiany zespołów pełniących czterogodzinne dyżury mieć podgląd na to, co dzieje się na oddziałach. Zamontowano też domofony w salach, by mieć ułatwiony kontakt z chorymi.

W placówce jest 120 łóżek i 10 z respiratorami. Szpital podpisał też umowy z anestezjologami, którzy będą czuwać przy pacjentach podłączonych do urządzeń wspomagających oddychanie.

AW, zdjęcie archiwum

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/