Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem

Dzisiaj upływa termin składania zeznań podatkowych za 2013 rok. Wizytę w urzędzie na ostatnią chwilę odłożyło gros mieszkańców Kalisza. Takie kolejki 30 kwietnia każdego roku to norma, ale w tym roku w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu padły dwa rekordy.

Kaliski fiskus od wczesnych godzin porannych odwiedzały tłumy kaliszan. Do godziny 10.00 I Urząd Skarbowy przyjął 39 tysięcy zeznań podatkowych. To oznacza, że 15 % podatników wizytę w urzędzie zostawiło na ostatnią chwilę.  – Trzeba chodzić do pracy i nie było czasu – tłumaczył się jeden z zapytanych przez nas interesantów.

Trzeba pamiętać o terminowym zapłaceniu podatku i o tym, aby pierwsze zasadnicze zeznanie złożone było do 30 kwietnia. - Później, owszem możliwa jest korekta w sytuacji, kiedy stwierdziliśmy, że popełniliśmy ten  błąd w swoim zeznaniu. Możemy go poprawić, ale jeżeli będzie podatek do zapłaty to trzeba będzie to zapłacić z odsetkami. Natomiast jeśli będzie nadpłata możemy wnioskować o stwierdzenie nadpłaty – mówi Piotr Walencik z I Urzędu Skarbowego w Kaliszu.

PIT można dostarczyć do urzędu osobiście lub przesłać pocztą – nawet dziś, bo liczy się data nadania stempla pocztowego. Również dzisiaj można liczyć na Internet, ale urzędnicy boją się, że serwery w godzinach popołudniowych mogą być przeciążone. A jeśli PIT nie dotrze do skarbówki – nie ma zmiłuj, bo złożenie zeznania po terminie jest wykroczeniem. - Mandat może wynieść w takiej sytuacji minimalnie 168 złotych, a maksymalnie 3360 złotych, więc warto pamiętać, żeby ten termin zachować – dodaje Piotr Walencik.

W tym roku w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu padł rekord jeśli chodzi o składanie zeznań podatkowych drogą Internetową – w sieci rozliczyło się 43% kaliszan, a ponad połowa mieszkańców naszego miasta przekazała swój procent na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.

Ewelina Samulak, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/