Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadza do sprzedaży testy antygenowe na koronawirusa

Lidl jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadza do sprzedaży testy antygenowe w kierunku Sars-Cov-2, przeznaczone do samokontroli. Produkt pozwala wykryć antygeny koronawirusa w wymazach z przedniej części nosa. Testy pojawią się w sklepach Lidla od piątku 7 maja.

Testy Boson Biotech oferowane będę wyłącznie w zestawie pięciu sztuk i będą kosztować 19,80 zł za jeden test, czyli 99 zł za całe opakowanie 5-sztukowe. Do każdego testu dołączona będzie sterylna wymazówka, probówka, roztwór ekstrakcyjny oraz instrukcja.

Test jest przeznaczony do samokontroli i może być wykonany w warunkach domowych. Można go wykonać bez względu na to, czy osoba wykonująca test ma objawy zakażenia, czy też nie.

Badania wykazały, że wcześniejsze wykonanie testu, tj. w pierwszych czterech dniach choroby, wiąże się z wyższym stężeniem antygenu, co pozwala na jego łatwiejsze wykrycie - podaje w komunikacie sieć Lidl. - Wiarygodność diagnostyczna testu jest bardzo wysoka, o czym świadczą wskaźniki swoistości (99,20 proc.), dokładności (98,72 proc.) oraz czułości testu na poziomie 96,77 proc., a wynik otrzymujemy już po 15 minutach.

Sieć zaznacza jednak, że w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem najlepiej skontaktować się z lekarzem lub wykonać test w laboratorium.

Aktualnie w sklepach Lidla można kupić test na przeciwciała, który nie wykrywa zakażenia, lecz informuje o tym, czy je przeszliśmy. Podobne testy maja także w sprzedaży Biedronka, Aldi czy Carrefour.

MIK, fot. pixabay – zdjęcie poglądowe

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/