Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Pierwsze dawki podane. Ruszył kaliski punkt szczepień powszechnych ZDJĘCIA

Kaliski punkt szczepień powszechnych wystartował. W poniedziałek rano w Akademii Kaliskiej przy Nowym Świecie pierwszą dawkę preparatu firmy Moderna przyjęło około 400 mieszkańców.

Ul. Nowy Świat 4 – siedziba Akademii Kaliskiej – to tutaj od dziś od rana do wieczora działa punkt szczepień powszechnych.

Pierwsza bramka to pomiar temperatury. Potem czeka nas dezynfekcja rąk, wypełnienie ankiety i oczekiwanie na swoją kolej, do wejścia na salę. W sali czekają na nas obecnie trzy tory szczepień – przechodzimy kwalifikację do szczepienia, a potem następuje najważniejsza rzecz: podanie preparatu. Jedną z pierwszych zaszczepionych była 22-letnia Laura.

Chcę zacząć normalnie funkcjonować, nie bać się wyjść z domu, dlatego dziś tu jestem. Organizacyjnie wszystko przebiegło bardzo sprawnie – mówi nam kaliszanka.

Na jedna godzinę umówionych jest około 60 osób. Jakimi preparatami wykonywane są szczepienia?

W tej chwili mamy przez pierwsze 3 dni szczepionki Moderny, w czwartek i piątek będziemy szczepić Astrą Zeneką – mówi nam Aleksander Siewkowski, właściciel Kids Clinic, podmiotu wykonującego szczepienia.

Wszystko zależy od dostaw szczepionek – jak na razie punkt dysponuje tymi dwoma preparatami.

Z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych miasto otrzymało do wykorzystania na jeden tydzień w maju 1200 dawek Moderny oraz 800 dawek AstryZeneca. Dziennie zostanie zaszczepionych około 400 osób. Szczepienia są wykonywane od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-17.00.

Organizacja punktu szczepień to wspólny wysiłek podmiotu leczniczego – spółki Kids Clinic, Akademii Kaliskiej i Miasta.

Wszystko idzie bardzo sprawnie. Dziś pracują trzy zespoły szczepienne, ale jesteśmy w stanie uruchomić jeszcze jeden. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z jakości obsługi – mówi mówi prezydent Krystian Kinastowski, który dziś rano sprawdzał organizację w punkcie.

W funkcjonowanie punktu zaangażowanych jest blisko 30 osób, w tym Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska, pracownicy i studenci Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, pracownicy Urzędu Miasta Kalisz.

Przypominamy w jaki sposób można zarejestrować się na szczepienie:

- dzwoniąc pod numer infolinii 989,

- wysyłając SMS o treści: "SzczepimySie" pod numery 664 908 556 lub 880 333 333,

- poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl,

- dzwoniąc, w godzinach 9-17, na wewnętrzne numery telefonów 518 651 553, 518 646 378, 503 964 071.

Na szczepienie należy zgłosić się na umówioną godzinę. Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, dlatego Miasto zachęca do przybycia do punktu pieszo.

Jeśli macie wyznaczony termin szczepienia, warto przyjść do punktu  z wypełnioną już ankietą kwalifikacyjną – to znacznie usprawni proces. Ankiety są dostępne TUTAJ,  a od dziś możecie je pobrać również w naszej siedzibie – Rogatce Wrocławskiej, która jest niemal obok punktu szczepień na Akademii Kaliskiej.

AG, kalisz.pl; fot. AG, Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/