Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Pierwszy ozdrowieniec opuścił Wolicę. Jednak coraz więcej pacjentów trafia w ciężkim stanie

Pierwsza osoba opuściła szpital w Wolicy – i jest to pierwszy ozdrowieniec po przywróceniu szpitala w tryb jednoimienny. Jednak ostatniej doby zmarło też czterech pacjentów. Placówka pęka w szwach, a osoby trafiające tam ze zdiagnozowanym koronawirusem są w coraz cięższym stanie.

Najważniejsze, że jest pierwszy ozdrowieniec. Mężczyzna trafił na Wolicę z innej placówki medycznej, gdzie przechodził rehabilitację. – Pacjent był po udarze, ale nie miał żadnych objawów choroby, więc można go było wypisać – wyjaśnia  doktor nauk medycznych Ewa Zalc-Budziszewska, zastępca dyrektora szpitala w Wolicy, równocześnie dodaje, że pierwsi pacjenci jacy teraz trafili to były właśnie osoby z innych szpitali, gdzie wykryto ogniska zakażenia. - W tej chwili pacjenci przyjeżdżają w cięższych stanach. To są pacjenci wymagający tlenoterapii, mają choroby współistniejące, wymagają nawadniania, pielęgnacji, duża część z nich ma poważne zmiany w płucach i są bardzo osłabieni. Na tyle, że nawet wyjście z łóżka sprawia im problem. Oczywiście są też pacjenci, którzy wymagają całkowitej pielęgnacji. 

Takich jest po kilkunastu na każdym oddziale. A na Wolicę trafiają pacjenci z najodleglejszych zakątków Wielkopolski, a także z województw ościennych jeśli tam brakuje miejsc, a takie jest aktualnie w szpitalu pod Kaliszem. Chociaż w przypadku wolnych łóżek sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Wystarczy przeanalizować wtorkowy raport, kiedy o 6.00 było 114 pacjentów. - W ciągu doby mieliśmy dwa przyjęcia. Jedna osobę wypisaliśmy jako ozdrowieńca, cztery osoby zmarły i jedna była zaintubowana i przekazana na IOIM do szpitala wojewódzkiego w Kaliszu – podsumowuje Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy. - W sumie przez ten tydzień czasu mieliśmy 133 pacjentów. Zmarło 17 pacjentów, z czego dla czterech bezpośrednią przyczyną był covid, u innych występowały choroby współistniejące.

Przedział wiekowy hospitalizowanych: 

- 90-99 lat: 4 pacjentów

- 80-89 lat: 21 pacjentów

-  70-79 lat:  48 pacjentów,

- 60-69 lat: 32 pacjentów,

- 50-59 lat: 15 pacjentów,

- 40-49 lat: 8 pacjentów

- 30-39 lat: 5 pacjentów,

Trzech pacjentów ze wszystkich przyjętych do tej pory na Wolicę wymagało pomocy anestezjologicznej i podłączenia pod respirator. Ostatni taki przypadek miał miejsce z poniedziałku na wtorek. Pacjentka trafiła na OIOM w Kaliszu.

AW, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/