Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Prawie 100 osób pod nadzorem epidemiologicznym, kilkanaście w kwarantannie. Kontroluje je policja

Trzy z kilkunastu osób, które w kaliskim szpitalu czekają na wyniki testów na obecność koronawirusa, to kaliszanie lub mieszkańcy powiatu kaliskiego. Kwarantanną objętych jest 19 mieszkańców. W nadzorze epidemiologicznym jest ponad 90. Jednak ich liczba zmienia się z godziny na godzinę.

Osoby, które mają podstawy, by sądzić, że są chore trafiają na oddział zakaźny przy ul. Toruńskiej. Obecnie przebywa tam jeden zakażony pacjent i 14 czekających na wyniki testów na obecność koronawirusa. Trzy z tych osób to kaliszanie lub mieszkańcy powiatu kaliskiego. Obok nich 95 osób jest w nadzorze epidemiologicznym. Chodzi o tych mieszkańców, którzy wrócili z terenów zagrożonych i po powrocie do domów poinformowały o tym fakcie Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. - I one są pod samokontrolą. Informowane są te osoby, by w miarę możliwości nie wychodziły z domów i dwa razy dziennie mierzyły sobie temperaturę, obserwowały swój stan zdrowia i w przypadku kiedy zauważą jakieś niepokojące objawy, mają się z nami kontaktować. My też regularnie kontaktujemy się z nimi – wyjaśnia Anna Napierała, powiatowy inspektor sanitarny w Kaliszu. – Mamy też osoby w kwarantannie i one mają bezwzględny zakaz wychodzenia z domu, ponieważ miały kontakt z osobą zakażoną. Też oczywiście muszą obserwować swój stan zdrowia i reagować na każdą zmianę.

Osób, które mają nakazaną kwarantannę pilnuje policja. Oczywiście nie cały czas, ale mundurowi sprawdzają, czy potencjalni nosiciele wirusa przestrzegają zasad izolacji, tak by nie narażać innych. - Kontrolujemy te osoby raz na dobę, o różnych porach dniach – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Na ten moment wszystkie te osoby stosują się do zaleceń i przebywają w miejscu zamieszkania.

Kwarantanna trwa 14 dni. Podobnie nadzór epidemiologiczny. W tym czasie – jeśli osoba się zakaziła – powinny wystąpić objawy choroby.

AW, fot. KPP Ostrów Wlkp.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/