Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Punkt pobrań wymazów na koronawirusa w Ostrzeszowie na stałe. Będą badania na zlecenie i komercyjne

Postawili na własny punkt pobierania wymazów pod kątem korona wirusa. W powiecie ostrzeszowskim kilka razy pojawiały się ogniska choroby i stawiały go na czołowych miejscach statystyk pod kątem wykrywalności osób zarażonych. Kilka razy też w mieście pojawiał się mobilny punkt wymazowy. Teraz taki pojawi się na stałe, jednak będzie działał na innych zasadach niż driver thru.

Kiedy mobilny punkt pojawia się w danej miejscowości może odwiedzić go prawie każdy – wcześniej musi się zapisać na podstawie wywiadu telefonicznego jest kwalifikowany do pobrania wymazu. Ostrzeszów kilka razy gościł driver thru i kilka razy pojawiały się tam ogniska korona wirusa. Ostatni raz na przełomie lipca i sierpnia kiedy w trakcie badań przesiewowych potwierdzono zakażenie u prawie 200 osób. Wtedy też konieczne było przebadanie osób, które mogły mieć kontakt z chorymi więc Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski zdecydował o skierowaniu do tego powiatu namiotów, w których wykonano pobory. Teraz takiej konieczności nie będzie. Bieżące zlecenia pobierania wymazów będzie wykonywać punkt w siedzibie Ratownictwa Medycznego Wawrzyniak przy al. Wolności w Ostrzeszowie. - Osoby zainteresowane, posiadające skierowanie od lekarza rodzinnego (także przed ewentualnymi planowanymi zabiegami lub przed pobytem w sanatorium itp.) będą mogły poddać się badaniu w ramach NFZ po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem: 601 838 595. Na wynik będzie trzeba poczekać 24 godziny od momentu pobrania wymazu – informuje Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.
 
W tym miejscu testy będą mogły wykonać także osoby bez skierowania. Jednak będą one odpłatne. Wymazy robione są codziennie w godzinach od 8:00 do 10:00. Prowadzą do niego specjalnie banery, które wskazujące drogę.

AW, zdjęcie int.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/