Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Rusz się zimą. Całą rodziną

Fitness z wózkiem? Czemu nie! Do takiej aktywności, bez względu na porę roku, namawia Stowarzyszenie BuggiGym. Od kilku tygodni młode mamy spotykają się w kaliskim parku, by wspólnie dbać o kondycję i zdrowie. Swoje i swoich maluchów. Teraz chcą rozpropagować idę aktywności sportowej rodziców i dzieci wśród większego grona kaliszan. Dlatego BuggiGym zaprasza w sobotę na rodzinny piknik pod hasłem „Zima nie jest zła”.

W krajach Skandynawskich przebywanie zimą na powietrzu, nawet niemowląt, jest zachowaniem naturalnym, wskazanym i zalecanym. Codzienne długie spacery lub biegi nikogo nie dziwią. Wszystko dla zdrowia. Rodziców i maluchów. W myśl tej idei Stowarzyszenie BuggiGym organizuje w sobotę, 28 stycznia sportowy piknik dla całych rodzin. - Na to wydarzenie zapraszamy całe rodziny. Z małymi i starszymi dziećmi również, bo dla nich też będą atrakcje – zachęca Julia Jędrzejak ze Stowarzyszenia BuggGym. - „Uciechowo” przygotowuje kącik zabaw. Kaliscy ultramaratończycy będą mówić o bieganiu, będzie też można wziąć udział w biegu na 1 kilometr. To propozycja dla tatusiów i starszych dzieci.

Kiedy oni będą biegać i brać udział w aktywnościach przygotowanych przez organizatorów, mamy z maluchami w wózkach będą trenować. Tak jak już kilka kobiet w Kaliszu zarażonych idą fitness dla tej grupy mieszkanek. - Okazuje się, że nie jest to trudne. Potrzebna jest instruktorka, chętne dziewczyny, które wkładają dziecko do wózka i wspólnie wybierają się na zwykły spacer, a w jego tracie wykonują elementy fitness. Można się spotkać w miłym towarzystwie, a przy okazji popracować nad sylwetką – dodaje Julia Jędrzejak.

Osoby, które w sobotę zajrzą do Parku Miejskiego dowiedzą się, jakie korzyści płyną z przebywania z dzieckiem na powietrzu, także zimą, ale też jak przygotować malucha do spaceru kiedy temperatura jest minusowa, jak zadbać o żywienie w okresie chłodów i wzmocnić jego organizm, by chronić go przed przeziębieniem.

Plenerowa akcja „Zima nie jest zła” organizowana jest w kilkunastu polskich miastach. Kampanie wspierają światowej sławy pediatrzy i otolaryngolodzy jak m.in. profesor n. med. Janusz Książyk.

Spotkanie w Parku Miejskim przy Pagodzie rozpocznie się o 11.00 i potrwa do 13.00. Informacje o kampanii można znaleźć na stronie zimaniejestzla.pl

AW, zdjęcia organizatorzy

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/