Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 10 maj 2021 Godzina:
imieniny: Gardenia, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Specjalna Izba Przyjęć przed szpitalem w Wolicy. Placówka wraca do standardowych usług ZDJĘCIA

W poniedziałek, 20 kwietnia Wojewódzki Specjalistyczny Zespół ZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza wraca do standardowych usług i wznawia przyjęcia chorych, którzy zostaną skierowani do Wolicy na specjalistyczne leczenie w zakresie pulmonologicznym. Est to możliwe dzieki specjalnej Izbie Przyjęć, która ma uchronić placówkę przed przypadkami koronawirusa.

Wzmożone środki bezpieczeństwa wprowadzono po tym, jak w marcu koronawirusa wykryto u jednej z pacjentek. Szpital został zamknięty wraz z pacjentami i personelem WIĘCEJ. Wszyscy przeżyli chwile grozy, ale na szczęście testy dały wyniki ujemne.

Po kilku tygodniach, od 20 kwietnia szpital w Wolicy wraca do standardowych usług. - Nareszcie zakończyliśmy prace przygotowawcze pod kątem bezpieczeństwa personelu i pacjentów. Od poniedziałku ruszamy pełną parą. Było to możliwe dzięki bezinteresownej pomocy 12 Brygady WOT i Fundacji Superbohaterowie oraz przedsiębiorstwu Plandeki Kalisz. Za okazane serce i wsparcie gorąco dziękuję – mówi Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala.

Przed szpitalem stanęła specjalna konstrukcja, której celem jest zminimalizowanie zagrożenia koronaiwrusem. - Odpowiadając na apel i potrzebę szpitala w Wolicy, jako Fundacja Superbohaterowie z Kalisza zakupiliśmy 40-metrowy kołnierz sanitarny do dezynfekcji, łączący szpital stacjonarny z jednostką polową, który zapewni bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów. Lokalna Firma "Plandeki Kalisz", zgodziła się wykonać jedyny taki w Polsce korytarz, rezygnując całkowicie z zarobku – mówi Marcin Bilski, prezes Fundacji Superbohaterowie.

Izba Przyjęć podzielona została na trzy strefy:

ZIELONA, w której znajdą się pacjenci będący poza podejrzeniami zakażenia  COVID-19. Jest nią dotychczasowa Izba Przyjęć, pracująca w godz.od 7:00 do 14:35. W tej strefie założono domofon. Chorzy, dopuszczeni do strefy zielonej, będą czekali na przyjęcie wg porcedur - w poczekalni, którą jest dawna sala ćwiczeń Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej (ORP).CZERWONA, w której znajdą się pacjenci podejrzani o zakażenie wirusem SARS-CoV-2 – jest nią polowa część Izby Przyjęć w zakresie 2 kontenerów dla chorych; namiot polowy dla chorych jako poczekalnia oraz część byłego Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej (ORP) z 4 izolatkami (w tym 2 z możliwością tlenoterapii), a także 6 izolatek na Oddziale A (strefa ( wydzielone części ORP i Oddziału A połączone są wspólną klatką schodową).

POMARAŃCZOWA, w której personel będzie zakładał i zdejmował środki ochrony osobistej – wydzielona z części ORP oraz 1 kontener polowej Izby Przyjęć.

 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads