Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Benedykt

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Środki ochrony osobistej za milion złotych trafiły do wielkopolskich szpitali

Prawie 140 tysięcy środków ochrony osobistej za ponad milion złotych, trafiło na początku kwietnia do wielkopolskich placówek medycznych, w tym szpitala w Kaliszu. To m.in. rękawiczki, maski, gogle i kombinezony ochronne, które przekazał Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Wielkopolska cały czas mierzy się z trzecią falą COVID-19. Wszystkie szpitale, medycy, pielęgniarki oraz personel medyczny w naszym regionie od roku walczą na pierwszej linii frontu.

Od początku pandemii placówki medyczne potrzebują więc regularnego wsparcia ze strony samorządu. Nawet te, które nie zostały przekształcone w jednoimienne szpitale zakaźne, są bardzo obciążone. Dzięki prowadzonej przez ostatnie lata konsekwentnej polityce inwestowania przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ochronę zdrowia, wielkopolskie szpitale dysponują infrastrukturą i wysokiej klasy sprzętem ratującym życie – informuje wielkopolski samorząd.

Potrzeby w tym trudnym czasie są oczywiście większe niż zazwyczaj, dlatego po raz kolejny Zarząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował o przekazaniu środków ochrony osobistej do szpitali. Trafiły one do placówek w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie, Gnieźnie oraz Śremie. To m.in. rękawiczki nitrylowe i lateksowe (63 600 sztuk), maski chirurgiczne i medyczne (41 000 sztuk), maski FFP3 i FFP2 (16 400 tys. sztuk), fartuchy chirurgiczne (14 667 sztuk), gogle ochronne (600 sztuk) oraz kombinezony ochronne (400 sztuk).

MIK, fot. SWW

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/