Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Orchidea, Brodzisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Szpital w Wolicy rozpoczyna telerehabilitację dla pacjentów z problemami oddechowymi

Telerehabilitacja – w ten sposób szpital w Wolicy chce pomóc pacjentom, którzy zostali wypisani do domów, aby placówka mogła leczyć osoby z koronawirusem. Z internetowej porady będą mogli skorzystać także ozdrowieńcy, którzy z powodu przejścia zakażenia mają problemy oddechowe. Telerehabilitacja będzie odbywać się online, więc chorzy potrzebują urządzeń podłączonych do internetu oraz specjalnej aplikacji.

Przez ostatnie dwa miesiące, przed ponownym przekształceniem szpitala w jednoimienny, działała tam rehabilitacja dla osób ze schorzeniami układu oddechowego. Pacjentami byli też ci którzy przeszli koronawirusa i ten poczynił spustoszenia w ich płucach. Przemianowanie placówki na covidową spowodowało, że ci chorzy zostali pozostawieni sami sobie. - Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy informowali nas, że potrzebują porad, ale też rehabilitacji – wyjaśnia Wioletta Przybylska, rzecznik prasowy szpitala w Wolicy. - Dlatego też uruchamiamy taką telerehabilitację. Będzie możliwość odbywania jej indywidualnie lub grupowo. System, za pomocą którego będzie prowadzona daje możliwość, że jednocześnie będzie mogło korzystać z tej rehabilitacji nawet 10 osób.

Osoby zainteresowane telerehabilitacją najpierw muszą wysłać maila z informacją o chęci jej odbycia. Adres, na który mogą się zgłaszać to:

Żeby wziąć udział w spotkaniach online z lekarzem pacjent będzie potrzebować komputera lub smartfona z mikrofonem, słuchawkami i oczywiście dostępem do internetu konto na GOOGLE oraz zainstalowana aplikacja Google Meet by móc połączyć się z kontem szpitala

Wykonanie

  1. Pacjent dzwoni. Przeprowadzamy wstępny wywiad. 
  2. Jeżeli pacjent będzie zainteresowany tą formą rehabilitacji pacjent podaje swój e-mail na który wysyłamy zaproszenie do spotkania.
  3. Po udanym połączeniu audio-video z pacjentem przeprowadzamy wywiad z pacjentem na temat jego stanu zdrowia i problemów zdrowotnych on-line.
  4. W miarę możliwości ustalamy jak możemy pomóc poprzez ustalenie indywidualnego planu rehabilitacji.

Telerehabilitacja będzie odbywać się o stałych godzinach. W grupowych zajęciach będą uczestniczyć chorzy  o podobnych problemach układu oddechowego.

AW, Wioletta Przybylska, rzecznik prasowy szpitala w Wolicy

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/