Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Szybko, bezpiecznie i tanio. Plan powrotu szpitala w Wolicy do leczenia gruźlicy i chorób płuc

To już ostatnie dni działania szpitala w Wolicy jako placówki jednoimiennej, przeznaczonej tylko dla pacjentów z korona wirusem. 1 lipca ta funkcja lecznicy zostanie wygaszona i szpital będzie mógł wrócić do swojej statutowej funkcji, czyli leczenia gruźlicy i chorób płuc. Łącznie od czasu przekształcenia przebywało tu 135 pacjentów z COVID-19.

Wszystkie osoby z naszego regionu z  pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa i koniecznością hospitalizacji kierowane są już do szpitala jednoimiennego w Poznaniu. Wszelkie przyjęcia w Wolicy są wstrzymane. W czwartek placówkę opuściło 8 osób: to podopieczni Domu Seniora w Liskowie, kaliskiego DPS-u i Salusa. Obecnie w szpitalu jest tylko 10 pacjentów. Część z nich trafi do Poznania.  - Chcemy jak najszybciej ten szpital przystosować, ponieważ pacjenci pulmonologiczni czekają. Mamy już opracowany pewien plan powrotu do normalnej działalności. Plan ten zakłada szybkość, bezpieczeństwo oraz jak najmniejsze koszty. Chcemy też zostawić sobie furtkę na wypadek decyzji o kolejnym przekształceniu, żebyśmy również mogli to zrobić w miarę tanio i szybko – mówi Sławomir Wysocki, dyrektor Szpitala w Wolicy.

Gdy szpital opuszczą ostatni pacjenci, cały obiekt zostanie dokładnie odkażony i przeorganizowany. A pracownicy pójdą na zasłużony odpoczynek. Dyrektor ma nadzieję, że od 1 lipca uda się „odmrozić” szpital i przyjmować pacjentów pulmonologicznych. W szpitalu zostanie zorganizowanych kilka izolatek dla pacjentów z objawami zakażenia koronawirusem.

Placówka nie otrzymała jeszcze zwrotu od wojewody blisko 400 tysięcy zł, które poniosła z własnego budżetu na konieczne remonty związane z przekształceniem w szpital zakaźny.

AG, fot. archiwum

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/