Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Tlenoterapia coraz bardziej popularna WIDEO

Ta metoda poprawy stanu swojego zdrowia cieszy się od niedawna bardzo dużym zainteresowaniem. Tlenoterapia – na czym polega, jakie przynosi korzyści i kiedy może nam naprawdę bardzo pomóc? Sprawdziliśmy to w jednym z kaliskich gabinetów.

Jesteśmy u kolejnego partnera naszej akcji Fakty na Zdrowie – w gabinecie Tlen i Natura przy ul. Zielonej w Kaliszu. Można tutaj skorzystać z tlenoterapii w łagodnej komorze hiperbarycznej.

Polega to na tym, że wchodzi się do specjalnej kapsuły, a tam, poprzez zwiększenie ciśnienia imitowane są warunki ciśnienia głębinowego. Lekko podwyższone ciśnienie poszerza nasze naczynia krwionośne, dzięki czemu stają się one podatne na przyswojenie większej ilości prozdrowotnego tlenu. Ten zaś nasyca wszystkie nasze komórki, tkanki oraz narządy. A to ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie.

Podnosi się morfologia, płytki krwi. Dla całego organizmu jest to zbawienne, bo na co dzień nie dostajemy takiej dawki tlenu jak w komorach hiperbarycznych – mówi nam Beata Mazurczak z gabinetu Tlen i Natura w Kaliszu.

W powietrzu stężenie tlenu wynosi 20%, w łagodnej komorze hiperbarycznej ponad 90%. Sesja tlenoterapii trwa od 60 do 80 minut. W tym czasie możemy się zrelaksować, poczytać książkę, a nawet się zdrzemnąć. Dla bezpieczeństwa i komfortu osoba poddawana tlenoterapii jest wyposażona w krótkofalówkę.

Tlenoterapia wspiera naturalne procesy regeneracyjne naszego organizmu. Stała się popularna przez pandemię, bo to forma rehabilitacji dla osób, które mają powikłania po Covid-19. Jest zalecana w wielu innych schorzeniach….

Dla ludzi z miażdżycą, dla cukrzyków, dla wyrównania ciśnienia, dla migrenowców, dla dzieci autystycznych - do komory może wejść rodzic z dzieckiem. Spektrum działania ma naprawdę bardzo szerokie. Ja sama dzięki tlenoterapii bardzo poprawiłam jakość swojego snu – przyznaje Beata Mazurczak.

Tlenoterapia polecana jest również zdrowym osobom – wzmacnia odporność, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia nie tylko kondycję skóry, ale i całego organizmu. Dlatego korzysta z niej wielu sportowców.

Najlepsze efekty uzyskuje się po co najmniej 5 sesjach. W ramach naszej akcji Fakty na Zdrowie troje czytelników faktykaliskie.pl mogło spróbować za darmo tlenoterapii.

Więcej o tej prozdrowotnej metodzie znajdziecie na stronie tlen-natura.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/