Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Upalny wtorek. Chrońmy się przed słońcem i pamiętajmy o nawadnianiu

Przed nami upalny dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że we wtorek temperatura w Kaliszu może przekroczyć 30°C. Równocześnie ostrzega przed deszczem i burzami oraz porywistym wiatrem. A my przypominamy, że przy tak wysokiej temperaturze najlepiej unikać przebywania na słońcu, a jeśli już musimy to pamiętajmy o nakryciu głowy i dużej ilości płynów.

Końcówka lipca powinna zadowolić osoby lubiące upały. Według przewidywań kilka najbliższych dni upłynie pod znakiem wysokich temperatur i prażącego słońca. Oczywiście kiedy w dzień słupek rtęci osiąga wysokie wzrosty popołudnia bywają burzowe i niebezpieczne.

Polska jest pod wpływem niżu znad Morza Północnego, z systemem frontów atmosferycznych przemieszczających się z zachodu na wschód kraju. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie spada – informuje IMiGW.

Według prognoz synoptyków IMiGW wtorek w całym kraju zapowiada się upalny. Także w Wielkopolsce będzie gorąco i słonecznie. - Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Późnym popołudniem miejscami, głównie na wschodzie i południu regionu, burze, lokalnie z gradem. Prognozowane opady deszczu podczas burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 85 km/h – można przeczytać w komunikacie.

A nasze miasto ma być najcieplejszym w rejonie Wielkopolski, województwa lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Termometry pokażą w Kaliszu 31°C. W pozostałych miastach: Poznań 30°C, Gorzów 28°C, Toruń 28°C, Bydgoszcz 28°C, Zielona Góra 30°C

Oczywiście przy tak wysokich temperaturach powinniśmy pamiętać o odpowiednim stroju. Najlepsza jest odzież przewiewna. Dobrze też mieć nakrycie głowy. I pamiętać o nawadnianiu. Minimum to 2,5 litra płynów, najlepiej wody, spożywanych małymi łykami przez cały dzień. W ten sposób organizm się nie odwadnia.

Osoby starsze, chore oraz dzieci w tak upalne dni jak wtorek i według prognoz kilka kolejnych, powinny unikać wychodzenia z domów.

AW, zdjęcie IMIGW

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/