Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

W Kaliszu ruszyły szczepienia seniorów przeciw COVID-19

Po tzw. grupie „0” przyszedł czas na seniorów. W poniedziałek, 25 stycznia ruszyły szczepienia na koronawirusa dla osób 70+. Wszystkie terminy są już zajęte do końca marca i kolejnych na razie nie ma.

Pan Mieczysław jest pierwszym seniorem zaszczepionym w przychodni PULS przy ul. Polnej

Jednym z pierwszych zaszczepionych dzisiaj pacjentów był pan Mieczysław. Do przychodni PULS przy ul. Polnej przyszedł wspólnie z żoną. Zanim przyjął szczepionkę, musiał wypełnić ankietę na temat stanu zdrowia i przejść rutynowe badanie. Był bardzo zadowolony, bo wielu jego rówieśnikom nie udało się zarejestrować w tzw. pierwszym rzucie. 

Do końca marca nie ma już wolnych terminów, bo brakuje szczepionek. Do Polski dotrze w najbliższym czasie w sumie 3,1 mln szczepionek i wszystkie zostały już rozdysponowane - poinformował w niedzielę pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W Kaliszu szczepienia odbywają się w 9 punktach medycznych, z których każdy otrzyma po 30 dawek na tydzień, pozwalających na zaszczepienie w sumie 270 mieszkańców miasta. Do końca marca to około 2,5 tysiąca osób, podczas gdy samych tylko 80-latków żyje w Kaliszu blisko 5 tysięcy, a łącznie seniorów, czyli osób po sześćdziesiątce jest około 20 tysięcy (wg danych GUS).

Jedne z pierwszych szczepień rozpoczęły się o 14.00 przy ul. Polnej; kolejne ośrodki rozpoczną akcję jutro albo w środę. W przychodni PULS zaczepionych zostanie dzisiaj 12 osób, a jutro 18. Placówka szczepi na razie 80-latków, bo w takiej kolejności zostali zarejestrowani. Młodsze roczniki muszą czekać na swoją kolej. Na liście rezerwowej jest tam 101 pacjentów, a kolejni ciągle się zgłaszają. Pomimo braku wolnych terminów rząd apeluje do seniorów, aby zgłaszali chęć do szczepienia telefonicznie, przez internet lub SMS. Gdy tylko pojawią się nowe szczepionki chętni zostaną o tym powiadomieni.

Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do punktu szczepień (np. po udarze), mogły zgłosić przy rejestracji potrzebę transportu lub zaszczepienia w domu; taką usługę świadczą – w pierwszym przypadku MOPS w Kaliszu, a w drugim szpital w Wolicy.

MIK, fot. AG

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/