Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 maj 2021 Godzina:
imieniny: Szymoneta, Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Wielki koncert dla małej „Mrówki”. Przyjdź i pomóż Ani w walce z chorobą

Kaliscy artyści zagrają i zaśpiewają dla niespełna 2-letniej Ani Mrówczyńskiej. Dziewczynka cierpi na nieuleczalny Zespół Leigha. Szansą na zatrzymanie rozwoju choroby jest eksperymentalne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Terapia to koszt pół miliona złotych. Pieniądze zbierane są sukcesywne dzięki zbiórkom, aukcjom i charytatywnym imprezom. Pomóc Ani w nierównej walce z chorobą postanowili kaliscy artyści, którzy 16 marca zapraszają na wielki charytatywny koncert dla małej „Mrówki”. 

Ania od urodzenia choruje na nieuleczalną chorobę, Zespół Leigha. Zdiagnozowano ją u dziewczynki w wieku 13 m-cy. To metaboliczna, ultrarzadka i nieuleczalna choroba genetyczna. - Energia nie jest dostarczana do komórek przez mózg. W pierwszej kolejności następuje degeneracja układu nerwowego, a co za tym idzie mózgu. W dalszej części przestają funkcjonować nerki, wątroba, wzrok, słuch – mówi Aneta Mrówczyńska, mama Ani.

Dzieci z tą chorobą żyją od kilku miesięcy do kilku lat. Ania w czerwcu skończy 2 lata. Nie chodzi, tylko czworaczkuje. Nie wypowiada jeszcze pojedynczych słów, jedynie same głoski i sylaby. Postęp w jej rozwoju fizycznym i umysłowym zachodzi powoli, ale jest. Wszystko dzięki mozolnej rehabilitacji. - By móc walczyć o poprawę jej stanu umysłowego i fizycznego potrzebne są codzienne ćwiczenia, delfinoterapa, właściwa suplementacja diety, drogie leki z USA, Niemiec i Czech. Wszystko po to, by powstrzymać proces wyniszczania komórek. Niestety suplementacja nie jest refundowana przez NFZ – wyjaśnia mama dziewczynki.  Bliskim Ani trudno jest udźwignąć te ogromne koszty finansowe. Do tego dochodzi marzenie o wyjeździe do Kalifornii, gdzie lekarze prowadzą eksperymentalne leczenie dzieci z Zespołem Leigha.

Ania 10 czerwca skończy 2 latka. Nie chodzi i nie mówi. Czworaczkuje i wypowiada pojedyncze głoski. Jej normalny rozwój blokuje choroba. Na zdjęciu z bratem, Aleksandrem

Z pomocą bliskim Ani ruszyli kaliscy artyści. Mózgiem organizacji koncertu charytatywnego jest Anastazja Simińska, kaliszanka, absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego gdańskiej Akademii Muzycznej, artystka musicalowa. – Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. To, ile potrafimy od siebie dać innym, jest miarą człowieka – mówi Anastazja Simińska.

W środę, 16 marca na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wystąpią: zespół Noł Prablem, Małgorzata Puchalska, Patrycja Kliber, studio Piano Song, Kamil Pyrek, Anastazja Simińska, Asia Rektor. - Główny cel to pomoc dla Ani Mrówczyńskiej, mojej jedynej siostrzenicy. Ona walczy z wszystkich sił i my walczymy razem z nią – mówi Magdalena Pietrzak, ciocia Ani.

Dzień wcześniej, we wtorek 15 marca w klubie Komoda przy ul. Niecałej odbędzie się koncert Sabiny Jeszki, finalistki Mam talent. Wstęp na obie imprezy to: cegiełki 10zł, 20zł, 50zł lub 100zł - do nabycia przed samym koncertem, z których całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie Ani.

AG, fot. Pomoc dla Ani Mrówczyńskiej, Koncert charytatywny „Kaliscy Artyści dla Ani Mrówczyńskiej”

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/