Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Żona funkcjonariusza jest w ciąży i walczy z rakiem. Pomaga cała polska policja

Policjanci w całej Polsce, w tym mundurowi z Kalisza, włączają się w pomoc dla żony swojego kolegi, funkcjonariusza z Piły. Marta Jezior, będąc w ciąży, dowiedziała się, że ma raka. Trwa dramatyczna walka o życie przyszłej mamy i jej nienarodzonego jeszcze dziecka.

Sebastian Jezior jest policjantem w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. W ubiegłym roku wspólnie z żoną  podjęli decyzję o powiększeniu rodziny. Gdy kilka miesięcy później dowiedzieli się, że Marta jest w ciąży ich świat zawirował ze szczęścia, jednak przy pierwszych badaniach równie szybko się zawalił… Okazało się, że kobieta ma nowotwór piersi. Ponieważ pod sercem nosi dziecko, nie ma możliwości zastosowania stosowania chemioterapii.

Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o amputacji jednej piersi oraz węzłów chłonnych, jednak muszą czekać do czasu, aż dziecko rozwinie się na tyle, by można było wywołać poród i poddać Martę właściwemu leczeniu. Obecnie kobieta przechodzi żmudną i kosztowną rehabilitację, związaną z amputacją. Jej mąż Sebastian i ukochany synek wspierają ją z całych sił. Walka z rakiem oraz rehabilitacja wymagają jednak dużych nakładów finansowych. – Nasza komenda również włącza się w akcję pomocy żonie naszego kolegi. Poinformowaliśmy funkcjonariuszy o możliwości przekazywania 1% podatku na rzecz Marty. Oczywiście jest to akcja dobrowolna, nikt nikogo nie zmusza – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej komendy.

Pomóc mogą oczywiście wszyscy. 1% podatku można przekazywać na Fundację „Złotowianka” z dopiskiem „Dla Marty Jezior” KRS 0000308316. Wsparcie finansowa można również kierować na konto: 33 8944 0003 0002 7430 2000 0060.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/